Cursus As-glazuren maken

Vrijdag 6 en vrijdag 13 november 2026 in Almen (1,5 dag)

Houtas-glazuren maken – Steengoed 1260 C

Het bijzondere van houtas glazuren is dat ze zeer levendig zijn en een natuurlijke uitstraling hebben. Doordat de samenstelling van de houtas in je kachel altijd anders is, zal de uitkomst van de recepten steeds verrassend verschillend zijn. De baktemperatuur is 1260 graden.

Tijdens deze workshop van 1,5 dag leer je zelf recepten voor asglazuren samenstellen uit diverse poeder-grondstoffen. We gebruiken gemengd houtas uit de kachel in het atelier. Je mag uiteraard ook houtas uit je eigen kachel thuis meenemen, of van een specifieke houtsoort.
Je maakt kennis met de kwaliteiten van een reeks grondstoffen die je precies af gaat wegen om tot de juiste samenstelling van een recept te komen. Je krijgt een aantal basisrecepten voor asglazuren mee op papier, waar je later thuis ook mee verder kan werken.

Er is veel ruimte voor experiment. De proeven die tijdens de eerste dag gemaakt zijn worden op de 2e terugkom ochtend besproken en elkaars recepten worden uitgewisseld.

Tijdens het afwegen van recepten draag je een FFP2 stofmasker dat je ter plekke aan kan schaffen (vanaf € 3,50) of zelf mee kan brengen.

Neem 10 biscuit gebakken plat liggende proefplaatjes, ca. 5 x 9 cm van je eigen favoriete klei mee. Breng eventueel wat structuur aan op de helft van het plaatje.
Let op! er wordt op 1260 C afgebakken. Check of je klei dit aan kan!

Data:
Vrijdag 6 november van 10 – 16 uur, inclusief broodlunch & 13 november van 10 – 12.30 uur

Kosten: € 250,-
Inclusief hand-out met recepten, grondstoffen, bakkosten en op de 1e dag een broodlunch.

Locatie: Midgaard, Stopsdijk 2 in Almen

Meenemen: notitieboekje en pen & 10 proefplaatjes (zie omschrijving)

Aanmelden: stuur een mail aan: info@maaikevandegevel.nl

Cursusvoorwaarden: Mocht je onverhoopt niet kunnen komen, dan kan je je tot twee weken voor de cursusaanvang afmelden. Meld je je binnen de twee weken voor de cursusaanvang af, dan zijn we genoodzaakt de helft van het cursusbedrag in rekening te brengen.
Zeg je af op de cursusdag zelf dan bent je het gehele bedrag verschuldigd.


Voor aanmeldingen: info@maaikevandegevel.nl

Voorbeelden van de verschillende as-glazuren

Scroll naar boven